cece8563 cece8563
  • 11-12-2022
  • English
contestada

How has your media use change from childhood to adolescents to now? Consider the types of media, time spent on media and characteristics of media.

Respuesta :

Otras preguntas

Mary has 12 marbles 3/12 of the marbles are yellow and 2/12 of the marbles are blue.The rest of the marbles are green.How many marbles are green?
If the volume of a cube is 27 cubic meters, find the surface area of the cube
A sailboat has a mast that holds a triangular sail.The sail has a base of twelve meters and a height of nine meters. The cost of the sail is $15 per square mete
How can I split five brownies between three people
a 12-pounded bag of dog food costs $12.36. a 15-pounded bag of cat food cost $15.30. which is a better deal???
Use elimination to solve the system:6x-4y=6-6x+3y=0
a 12-pounded bag of dog food costs $12.36. a 15-pounded bag of cat food cost $15.30. which is a better deal???
Gina charges $28 for 3 hours of lessons. Hector charges $18 for 2 hours of lessons. Who offers a better deal????
How to answer the following questions in spanish?? Quien batea? Con que batea?
the water pipe has a radius of 5 cm and a height of 7 cm. what volume of water does it take to fill the pipe?