itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Help Please? Explain how conjugate pedir and sevir in the present tense
Please answer the questions in the pic! 15 points!
Nancy drives her car with a constant speed of 28 miles per hour. how far can she travel in 4 hours?
Whats what is 41 divided by 836
Juan has 12 muffins. He puts 1/4 of the muffins in a bag. How many muffins does Juan put in the bag?
Art is remodeling his living room. It measures 22 feet by 16 feet, and the contractor is charging $32 per square foot. How much is the cost estimate? A) 5,662 B
In complete sentences, give examples of the following items. Use your imagination if you do not know of a logical response. An example of a complete sentence mi
If the public debt of the United States of Apex is 9,529,034,179,824,022 Apex dollars and its gross domestic product (GDP) is 16,247,683,987,248,007 Apex dollar
Think of the number of different parasites (species of bacteria, viruses, fungi, flatworm, apicomplexan, etc. that can attack humans. is it reasonable to expect
The cylindrical canister of a fire extinguisher has a radius of 4 inches and is 12 inches high. how many cubic inches can it hold?