deezee34w
deezee34w deezee34w
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

purchasing 2 apple juices. $2.00ea. orangejuices. $2.00ea. 1milkcarton. $1.00ea how can I find the total cost purchase

Respuesta :

Lik3abos5
Lik3abos5 Lik3abos5
  • 01-03-2017
Well add 2+2=4 for the 2 apple juices. Now the orange juices, if you only need one then you add 4+2=6. Now if you're only getting one milk cartoon, you need to add 1, so 6+1=$7. So $7 is your total cost of the purchase.
Answer Link

Otras preguntas

Three sides of a trapezoid have a length of 6. What is the length of the fourth side?
what factors do not affect nuclear reactions, but do affect chemical reaction
Raymond moody, who coined the term near-death experiences, now prefers to characterize ndes as
In the lost battalion: movie question..what two allied Forces do the Germans mention?
Simplify fully 13/2x - 5/x
2x+4=xg, solve for X
When blood osmolality increases, ___________ is released by the posterior pituitary and acts on the kidney to increase water retention. rev: 12_09_2013_qc_41897
Engineers are starting on a new project to develop technology. Which of these statements does not describe something they might do at the very beginning of the
What is the database used for
the removal of nearly all the Predators from an ecosystem would most likely result in