HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

What is the axis of symmetry of h(x)=5x^2+40x+64
Ms Chavez bought 20 eggs at a market.she will use %30 of these eggs to make cookies. How many eggs will Ms Chavez use to make cookies
cual es la medida del complemento con el angulo de 51°
Which choice best describes the main function of chloroplasts? to convert energy from chemical bonds in glucose to ATP to package complex sugars and send them
En place (en place) Tends tes bras (tends tes bras) Serre tes poings (serre tes poings) Pouces en l’air (pouces en l’air) Hausse les épaules (hausse les épaules
Describe how and where viruses reproduce and the function or rna and dna in this process
The Blue Jays’ soccer field has 53 bleachers that can each seat exactly 12 people. The Tigers’ soccer field has 48 bleachers that can each seat exactly 16 peopl
On his hike, hector went up 100 feet. If he started at 30 feet below sea level, what elevation did he end his hike?
A parks and recreation department is constructing a new bike path. The path will be parallel to the railroad tracks shown and pass through the parking area at t
What is a social consequence of using tobacco?