criswell91
criswell91 criswell91
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

28 grams in an ounce so if each gram costed 20$ how much money would you make?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-03-2017
the answer is 560. So I hope this helps you.
Answer Link

Otras preguntas

Which statement is true? Question 4 options: All rectangles are squares. All quadrilaterals are rectangles. All parallelograms are rectangles. All squares are r
1.) What is difference between heat stroke and heart exhaustion? 2.) Why should change your workout every 4-6 weeks? What types of changes can be made? (explai
2 Which ordered pair is a solution of the equation 2x − y = 9? A. (-4,1) B. (-2,5) C. (5,1) D. (6,-3)
who decided that organized resistance by southern states who prevent racial integration in the south
I’m having trouble figuring this out
Select the correct answer. How did humanism foster the Scientific Revolution? A. Humanism promoted the study of classical works that stimulated exploration
What disease reduces bone density and causes the bones to become brittle
*HISTORY HELP ASAP!!!!!* During the bus boycotts, many laid-off bus drivers were deputized as extra policemen. True False
The dateline of a letter should correspond to the day the letter is
Which of the following equations is balanced?