demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

20. Which of the following is an example of homeostasis? A human participates in vigorous activity on a hot day and eventually suffers from dehydration. A hu
Which statement describes the influence of Social Darwinism on imperialism? Nations that remain isolated will be the most unified and most fit to survive. Natio
For the fundraiser, Will sold 225 candy bars. He earns $1 for each almond candy bar he sells and $.75 for each caramel candy he sells. If he earned a total of $
chemistry is the study of????
If there are two women for every man, how many women are there, when the number is 350. Please show your work.
The Confederate states' most important advantage entering the Civil War is generally considered to be that??
Why did abiogenesis only happen once?
“Whereäs” as an alternative spelling of “whereas”
Audrey needs to cut 1 meter of yellow ribbon and 28 centimeters of blue ribbon. In total, how many centimeters of ribbon does she need? centimeters
Which words in the sentence are the adverb clause? Tamika learned to grow plants from seeds even though she doesn't like to get her hands dirty. a. Tamika lear