Seudónimo Seudónimo
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 5 lb of peanuts costs $8.00 how much would 3 lb cost?

Respuesta :

EdgyEd EdgyEd
  • 02-03-2017
You would need to find the value of one pound and multiply it times 3. in this case the value is 1.6 dollars. So 1.6 times 3 is equal to 4.8
Answer Link
A01
A01 A01
  • 02-03-2017
probably it will cost $6.00
Answer Link

Otras preguntas

solve : (10/10 / 2*10-6) x 95/0.2)
Élise is asking Pierre about what he likes, but parts of his answers are missing! Re-record each answer so that it makes sense. (just fill in the blanks for me
Can someone please help me and explain
who discovered amaerica?
Arrange the following elements in order of increasing from smallest to largest atomic size K,O, Cs, Se explain why the reason why the trend exist.
An object with an acceleration of -6.65m/s squared moves from a rate of 78m/s to 2 m/s. How far will the object have traveled during that interval?​
What were the compromises regarding the Supreme Court decided at the Constitutional Convention?
Who are the ten against grendel? What happens to them and who survives? beowulf ​
How might a second-born son hope to achieve success under the system of primogeniture? He could hope to inherit property from his father. He could seek traini
3 5/ 6 ÷ 2 5/9 = please help