cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

How many ounces of kernels are needed to make 100 servings?
Which of the following describes American inventor Robert Fulton? a. He built a 133-foot paddleboat powered by a steam engine, the Clermont, that sailed on the
What is the subject in this simple sentence? Egg-laying, pouched, and placental mammals are three subgroups of marsupials. a. placental b. pouched c. Egg-layin
Justin wants to use 376ft of fencing to fence off the greatest possible rectangular area for a garden. What dimensions should he use? What will be the area of t
Where did archaeologists discover 4500 years old Sumerian Tombs
Descibe What are two things that characterize the practice of science?
When can a verb be called a sentence by itself? when it gives a complete idea when it is used with a subject when it gives an incomplete idea when it is used wi
who is dress designer Dolce Jovani? Where are they located? When were they established?
Hii! can someone help me with french hw 1. C'est un parent de ma mère mais ce n'est pas ma grand-mère, qui est-ce ? Mon__________________. 2. Ma mère et ma tant
Yesterday, I gave it to them. The adverb in the sentence is: 1. yesturday 2. I 3. gave