saramcguire saramcguire
  • 15-03-2017
  • Mathematics
contestada

1. At the grocery store, you buy a carton of milk for $1.25, a loaf of bread on sale for $0.35, and a box of cereal for $3.75. Use mental math to find the total cost of the groceries.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-03-2017
The answer would be 5.35 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Khan academy hellpp pleaseee
When something is a major problem or disaster, it is called a _____ .
Complete the following statement: Carbon dioxide, water, and energy are the reactants for _____(1)_____ while being the products for _____(2)_____. Group of ans
Mr. Pham wrote the equation below on the board. 18 minus 7 x = negative 20.5 What is the value of x? Negative 5 and one-half Negative StartFraction 5 Over 14 En
Authoritarian rule is best characterized as rule by __________. A. one person or a small group of people B. elected representatives chosen by the people C. th
How is heat transferred through radiation?
A balloon with a volume of 2.0 L at 25°C is placed in a hot room at 35°C. The pressure on the balloon is constant at 1.0 atm. How does the volume of the balloon
What is the measure of circumscribed 2X? 45° o 50° 090 95°
Are myths real or made up tales? How do you know? *
please help ОА. OB. oc. OD. Reset Next Next