jennaveve96
jennaveve96 jennaveve96
  • 15-03-2017
  • Mathematics
contestada

if a case of 24 water bottles is $8 per case how much are you paying for each bottle

Respuesta :

TootsieRoll123
TootsieRoll123 TootsieRoll123
  • 15-03-2017
You would be paying $3 for each bottle because 24 divided by 8 equals 3
Hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

Martin was given 10 math problems, and he has answered 7 of them. What percent of the problems does Martin have left to do?
Type of file can a user send a technician in order to get help remotely, when using remote assistance
Please help me on this
Whole fruits are good sources of vitamins, minerals, and __________________. Question 26 options:
The sum of 2 numbers is 250. One of them is greater than 150. Which of these is definitely true about the other number? A-It is equal to 100. B- It has to
Your cell phone company charges $0.50 per megabyte of data with a flat fee of $75. Your friend's company charges $0.80 per megabyte with no flat fee. If you and
Use obvious and purpose in a sentence.
Nixon's administration would have preferred 1) negotiation rather than vietnamization 2) Vietnamization rather than negotiation 3) A slow withdrawal of American
Why was the battle of antietam a significant turning point in the war? a. general lee had lost a quarter of his army in the battle. b. the battle left european
Please help She sat with her head thrown back upon the cushion of the chair, quite motionless, (6) except when a sob came up into her throat and shook her, as a