Scrist0inyi Scrist0inyi
  • 01-04-2017
  • Mathematics
contestada

A box contains 12 1/2 square feet of tile and cost $40.21 .what is the approximate price per square foot

Respuesta :

kileybear18 kileybear18
  • 04-04-2017
well 40.21/12.5=3.217 so it is about $3.22 per sqr ft
Answer Link

Otras preguntas

Mae Ling earns a weekly salary of $325 +a 6.5% commission on sales how much will she make in a work week if she sold $4800 of merchandise
The speaker in “Whoso List to Hunt” ends by warning that the woman is wild although she seems tame. True or False
a 16-fl oz bottle of juice cost $2.00 what is the unit cost
What are the odds of spinning blue? 1/3 1/2 1/5 1/4
How do you find the area of a square
here’s a graph of a linear function. write the equation that describes that function
Anybody care to help me figure this out properly, The lesson did not give me enough infoGiven the system of linear equations [tex]\left \{ {{y=-5} \atop {y=3x-2
should the death penalty be abolished or does it have a place in our justice system
Compensate someone for harm or loss
Which phrase best completes the sentence? Margarita: Fuimos _________________________ unas faldas, unos cinturones de marca, un vestido para Juanita y