T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

A tree is 58 inches tall. how tall is it in feet and inches
The width of a soccer goal is 7 meters. how wide is the goal in centimeters
Insomnia, joint soreness, and dehydration can all be signs of A. progression. B. overtraining. C. osteoporosis. D. cross-training.
If 8,000 units are produced, what is the total amount of fixed manufacturing cost incurred to support this level of production?
Certain traits become more or less common in a population as a result of differential reproductive success. which of the following examples describes the condit
A shop has a sale that offers 20% off all prices.On the final day they reduce all sale prices by 25%.Alex buys a hairdryer on the final day.Work out the overall
A will is not a legal document.
In muslim societies, slaves could occupy positions of power and authority. true or false
When computers connect to one another to share information, but are not dependent on each other to work, they are connected through a _________ network.
"Bald Eagle Facts •Bald eagles eat primarily fish, carrion (dead animals), smaller birds, and rodents. Their most important non-carrion food is fish, which they