Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

Fred and Ed each have a bag of candy that contains a lemon drop (L), a cherry drop (C), and an orange drop (O). Each takes out one piece from their bag and eat
how can color blindness be treated
Consider the quadratic function f(x) = x2 – 8x – 4. What is the value of the leading coefficient? A. –8 B.–4 C.0 D.1
A substance with fiber in it is often a _____ . a. complete proteinB. incomplete proteinC. complex carbohydrateD. simple sugarE. fat
how consumers affect which goods and services are produced.
Which culprit originates an allergic response and causes Juan to sneeze when he sniffs the morning glory flower? A) plant toxins B) antihistimines C) plan
Arrange the events in chronological order. Tiles Supporters of Charles I, the Royalists, engaged in a civil war with the Roundheads, supporters of Parliament. C
Find three examples of percents used in everyday life.Newspapers
the volume of the cube is 512 cubic units what is its edge length
Can someone plz help me?