fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

A sociologist wants to study racial discrimination in hiring, and decides to either distribute a survey asking employers about their hiring methods, or conduct
Which addition does the model below represent? + + + O 8+(-3) O2+(-3) O 5+ 3 O + 5+(-3)
1 point You apply a 10 N force to an object, and it accelerates at 10 m/s^2. What was the mass of the object? (Your answer will be in kg; please write only the
2. In 1781 what were the Americans most afraid of? As a result of this fear what was created and why?
Hit 96 must play 3minutes of commercials for every 30 minutes of music played how many minutes of commercials must be played for 210 minutes of music
The copper content of 18-carat gold was measured by two methods for six different samples collected from a jewelry production plant. Sample Method 1 Method 2 A
Hannah had $237 in her bank account at the start of the summer. She worked for four weeks and now she has $1685 in her bank.how much did Hannah make each week i
What is the solution to X-13=-3
Why do you think it is important for the United States to screen/ interview immigrants coming to the United States for specific qualities, skills and education?
is it true no irrational numbers are whole numbers ? explaination:​