Seudónimo Seudónimo
  • 12-04-2017
  • Mathematics
contestada

please help me please please

please help me please please class=

Respuesta :

ramose4367
ramose4367 ramose4367
  • 12-04-2017
The price of one towel is $4.95

39.60 ÷ 8 = 4.95

hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

The president's military powers are most expressed in the role of
A car initially travels at 10 m/s when passing the "acceleration line". The car then accelerates Q. at 8m/s2 until reaching a final velocity of 40 m/s. What is
The article states: "Talkies" were introduced in the 1920s. These were movies that added sound. About 10 years later, "Technicolor" arrived. It wowed audiences
A sector with arc measure 72º has an area of 80 square feet. Determine the radius of the circle. A 18 ft C 12 ft B 20 ft D 16ft
How much of a radioactive substance must be presented to decay to 80 grams in 12 years if the half-life of the substance is 7.6 years?
According to the labor statistics document, which educational level has the highest median income?
Answer:the largest angle has a measure of ____degrees.
Why did the chicken cross the road
Multiplying Polynomials
The equation x^2 = d has how many real solutions when d > 0?