gonzalez10987666 gonzalez10987666
  • 13-04-2017
  • Mathematics
contestada

The same brand of jelly beans comes in 2 sizes. a 10 ounce bag for $1.99 and 18 ounce bag for $2.99. which size is the better but per ounce

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-04-2017
The 18 ounce would be a better deal
1.99/10=.19
2.99/18=.16
Hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

What influenced the idea and growth of colonization in England?
What would you use a two-way table to display data?
A single-user database system automatically ensures ____ of the database, because only one transaction is executed at a time.
After chest compressions with coordinated ventilations are started, the heart rate should be assessed:
Which of these is outside of the solar system? A.Sun B.Galaxy C.Saturn D.Moon
the answer pls been stuck on this one for a while now
Which correctly shows the configuration of boxes in the View tab that allow the indents to be changed?
10 POINTS!!!!! What wavelength light would have to fall on sodium (with a work function of 2.46 eV) if it is to emit electrons with a maximum speed of 0.50 ✕ 10
How do you solve this?
What is Robinson ordered to do that gives him the opportunity to escape? a. Gather and prepare food for a feast c. Till the garden without guards b. Go fishing