navarrok186 navarrok186
  • 15-04-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit Price if 4 pounds of f fruits cost $6.48

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 15-04-2017
6.48 / 4 = 1.62 per lb
Answer Link

Otras preguntas

Which of the strategies to enter global markets do you think would be best for a small, 100 person company manufacturing special dog collars
how to find a book in brainly​
A 70.0-kg person throws a 0.0430-kg snowball forward with a ground speed of 32.0 m/s. A second person, with a mass of 58.5 kg, catches the snowball. Both people
Find value of x. A. 110 B. 47 C. 68 D. 112
Look at the graph below. What type of function is represented by this graph? Someone come through with the answers pls
Integrate with respect to x 3√(2-5x)
The following Information is avallable for the year ended December 31: Beginning raw materials inventory Raw materials purchases Ending raw materials Inventory
algebra 2 help pls answer
Joaquin drew the triangle below. On a coordinate plane, triangle K L J has points (3, 6), (4, 0) and (negative 5, 0). Which statement must be true about a figu
x - 3y +3=0a) The length of the perpendicular drawn from the point (a, 3) on the line3x + 4y + 5 = 0 is 4. Find the value of a.​