shalacrawfored shalacrawfored
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

chickens cutlets are on sale for $3.48 per pound how much will it cost o buy 3.5 pounds of chicken cutlets?

Respuesta :

brainchampion brainchampion
  • 02-05-2017
The answer is $12.80 because you have to multiply 3.48 by 3.5
Answer Link
dillon81099 dillon81099
  • 02-05-2017
12.18 you multiply the 3.48 times 3.5
Answer Link

Otras preguntas

convert the given measurements to the new units to be 37cm​
PLS HELP the simplest form of this product has a numerator of x + 2 x - 2 ( x - 2 ) ( x - 2 ) ( x + 2 ) ( x - 2 ) and a denominator of x - 5 ( x - 5 ) ( x - 1
What waves are used to send signals because they can travel over very long distances and pass through buildings
the new deal helped fix the economy but was not the perfect solution​
(4-i)-(3-i) in standard form
Two insects are at points 1 and 2. which of the two insects has the greater kinetic energy of rotation
A community center rents their hall for special events. They charge a fixed fee of $200 plus an hourly fee of $22.50. Lin has $300 to spend on renting the hall
work out 8^2/3 ^2/3 means to the power of 2/3
I WILL MARK BRAINLLIEST IF U ANSWER PLS FASTTTT
Amanda works as a hostess at Red Robin on weekday nights and at the Pix movie theatre on the weekends. Amanda’s pay at Red Robin is 11.50ℎ+0.25+10and her pay at