mimis5loves mimis5loves
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

A factory worker can make 14 products in 45 minutes.what is the workers unit rate

Respuesta :

theactualethan
theactualethan theactualethan
  • 02-05-2017
45/14 = a product every 3 minutes and 21 seconds
Answer Link

Otras preguntas

Which object absorbs the most visible light? DO O O O O a clear bowl a white rock a black t-shirt a red apple
It was a hot summer day. Mattie poured herself a glass of lemonade. The lemonade was warm, so Mattie put some ice in the glass. After 10 minutes, Mattie noticed
Find the distance between the two points. Show your work. (−2, −5) and (3, 5)
Can anyone of you pls answer the questions for me it is a pdf copy of it.
6 What were the main causes of the Korean War?
Consider the function f(x)=2x-1. Whats is f(2)
Based on the module, what are some factors that influence how individuals invest their money, and what should individuals keep in mind when investing money? Inc
Use the function below to find f(4). f(x)= 1/3•4^x
write integer to best describe the following situation: 6 feet below sea level.
Cindy bought 4 pounds of oranges for $8.25. What is the unit price per pound?