Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

Vera is using her phone it battery life is down to 2/5 and it drains another 1/9 every hour how many will her battery last
Write tge slope-Intercept form of the equation of each line given the slooe a and y-Intercept.
The area of a rectangle is 72 cm square. The length of the rectangle is 6 cm longer than the width. What is the width of the rectangle? A 2 cm B 6 cm C 8 cm D 1
The Greeks had a strong desire to be like A. Zeus B. The gods and goddess C. Hercules
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
The displacement (in centimeters) of a particle moving back and forth along a straight line is given by the equation of motion s = 2sin πt + 5cos πt, where t is
An attitude that all people in a particular group are the same
Kroger collects massive amounts of data about how, when, why, where, and what people buy, and then analyzes those data to better serve its customers. This refer
A train, x meters long, traveling at a constant speed, takes 20 seconds from the time it first enters a tunnel 300 meters long until the time it completely emer
Employees at​ Al's Super Mart constantly reorganize and reshelve merchandise. In doing​ so, they calculate floor space needed for displays. The algebraic expr