barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

Oswaldo is cooking a big dinner. He buys 301230\dfrac{1}{2}3021​30, start fraction, 1, divided by, 2, end fraction ounces of sweet potatoes, 131413\dfrac{1}{4}1
how many twentieths equal three-fifths
Which of the following is equivalent 2x+4y
What does the speaker want most for his audience to feel? Sympathy for his people Anger at the U.S. government Joy that his people will be rescued Frustration w
What is the distance between the points (3, 7) and (15, 16) on a coordinate plane? A. 13 units B. 21 units C. 17 units D. 15 units
Fleas triple every day. If your dog has 14 fleas to start, how many fleas could your dog have in four days. Round to the hundredths.
Pls help me ;^; Find the value of the 15th term in the sequence below. 17, 11, 5, ....
i'll give brainlist Find the value of x. 20 45 50 60 30
Oh how does it work?
Need help pls!!!!!:)))