chris2312
chris2312 chris2312
  • 04-05-2017
  • Mathematics
contestada

I need help with the unit rate one and every thing else

I need help with the unit rate one and every thing else class=

Respuesta :

nickoleSmarts
nickoleSmarts nickoleSmarts
  • 04-05-2017
1.) .66 pizza per minute
2.) 5' 6"
Answer Link

Otras preguntas

A rectangular room is four times as long as it is wide, and its perimeter is 70 meters. Find the width of the room.
Carmen listed the multiples of 6 as 1,2,3, and 6. Is she correct? Explain why or why not.
one-sixth of a number is 66
Use the following words to write your own poem for your school'S POENTRY COMPETITION--bed-red-head-said-fed--see-bee-free-tea-agree--ship-lip-slip-equip-skip--e
How many squares for three traits?
A retired couple invested $6000 in bonds. At the end of one year, they received an interest payment of $396. What was the simple interest rate of the bonds?
Latex paint sells for $22 per gallon and will cost you $154 to paint your room. If each gallon will cover 340 square feet, how many square feet of wall space do
Use the following words to write your own poem for your school'S POENTRY COMPETITION--bed-red-head-said-fed--see-bee-free-tea-agree--ship-lip-slip-equip-skip--e
Use the following words to write your own poem for your school'S POENTRY COMPETITION--bed-red-head-said-fed--see-bee-free-tea-agree--ship-lip-slip-equip-skip--e
Latex paint sells for $22 per gallon and will cost you $154 to paint your room. If each gallon will cover 340 square feet, how many square feet of wall space do