Seudónimo Seudónimo
  • 11-05-2017
  • Mathematics
contestada

Help please. I'm in a rush so please help me. Also tell me how to solve it. Thanks!

Help please Im in a rush so please help me Also tell me how to solve it Thanks class=

Respuesta :

shopkinlover211
shopkinlover211 shopkinlover211
  • 11-05-2017
The second one is 194 and the first one is 17 miles and 5,400ft
Answer Link
FLORC
FLORC FLORC
  • 11-05-2017
9 +8= 17
3500+1990= 5490 there are 5280ft in a mile so 5490ft =1mi 210ft
17+1=18
18 mi 210ft


8+3= 11
12+6= 18oz there are 16 oz in a lb so
18oz=1 lb 2oz
11+1= 12
12lb 2oz
Answer Link

Otras preguntas

. In 2000, KFC® and A&W® restaurants successfully merged because each had a strong signature product: KFC’s fried chicken and A&W’s root beer floats.
102=100*1+0*10+...................​
help 6th grade math i will give brainliest
8) please match the blanks with the following options. thanks. a) 150 b) 100 cc c) 1000 d) 100 e) 50 f) 800 cc g) 850 cc h) 1500 cc The modern human brain is a
Which of the following fractions is equivalent to 2:11? A. 3/11 B. 2/12 C. 2/11
someone please help me, i’ll mark brainliest answer !
Answer the question in English telling at least 3 uses of the verb Ser. When is it used?
Which is considered a strong push factor that could influence immigration? A hunger and famine B religious freedom C job opportunities D educational opportuniti
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98 Choice B: 13 ounces of raisins for $7.18 *
HELP I will give Brainliest!Find the measure of the angle indicated.