answermecom answermecom
  • 11-05-2017
  • Mathematics
contestada

A pie is cut into 8 pieces. Each piece cisfs $2.25. How much does the entire pie cost? Have p represent the cost of the entire pie.

Respuesta :

ColeTurisoka
ColeTurisoka ColeTurisoka
  • 11-05-2017
8*2.25= 18

P=18
You have 8 pieces of a pie that costs 2.25 per piece. Meaning you need only multiply 8 and 2.25, giving you 18.
Answer Link

Otras preguntas

What is the area? I NEED THE ANSWER ASAP. I will BE SCREWED. ANSWER BY 1:30. I'll NAME YOU BRAINLYST
cash flow to stockholders is defined as
What is the measured of bacteria at t=0?​
a. 16. Endure captivate b. surrender c. face d. tolerate What is the opposite word in this question for the word endure
Which new tactic did manufacturers use to attract their consumers
Help please! Reorder the sentence parts to state parts the ideas more clearly.
PLEASE HELP ME OUT. I AM REALLY LOST AND I JUST NEED THIS LAST QUESTION I WILL BE GRATEFUL AND WILL GIVE BRANLIEST! PLEASE HELP ME OUT. I AM REALLY LOST AND I J
What is the measure of AZB
Where do we get our energy from ?
Genes are composed of hereditary material. Identify this hereditary material