jrdrdr
jrdrdr jrdrdr
  • 12-05-2017
  • Mathematics
contestada

2 tons of dirt cost $200.00. What is the price per pound

Respuesta :

mhyatt01
mhyatt01 mhyatt01
  • 12-05-2017

ok so 2000 pound is 1  ton so 4000 is 2 tons it depends on the price for a pound

Answer Link
smith420
smith420 smith420
  • 12-05-2017
well there are 2000 pounds for 1 ton so if 1 ton is 100 then it would be 5 dollars a pond

Answer Link

Otras preguntas

What things led to israel to getting their homeland?
which dominated the economic and political live of towns during the middle ages
Water's unique properties result from the fact that water
how do i subtract mix number in fractions?
Explain squantos importance to the pilgrims
Paul runs a speed of 9 miles per hour. How many miles per second is his speed?
What is the slope of y=6
how did the colonist recat to the no taxtation without representation
I am a factor of 12. the other factor is 2 what number am i
how many ten thousands equal 8 thousands