awnser101 awnser101
  • 15-06-2017
  • Mathematics
contestada

It costs $2.80 to make a sandwich at the local deli shop. To make a profit, the deli sells it at a price that is 170% of the cost. The sandwich sells for $___.

Respuesta :

yoyo009 yoyo009
  • 15-06-2017
I think the sandwich should sell for $7.56. 
Answer Link
2002boyznilla 2002boyznilla
  • 15-06-2017
$5.96 i hope you do well
Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?