Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Use the formula given to solve all those 3 please ASAP!!!
please help me thank you
Why are the word “we the people” in the preamble to the constitution important?
the length of a rectangle is 5ft longer than its width. if the perimeter of the rectangle is 62 ft, find its length and width.
11. CHALLENGE What do you think might help the wood frog stay alive when it is frozen?
Hal received $250 as a gift for his middle school graduation. He decided to save it in the bank until he decided what to do with the money. The interest rate on
The radius of a circle is 7.5 cm. Solve for the circumference of the circle. (Use 3.14 for Pi)
How did the lives of german speaking immigrants change?
PLZ HELP ME ILL MARK AS BRAINLEIST
Mutations in DNA molecules can occur when...