leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Carbohydrate digestion begins in the mouth with the secretion of _____________, but most occurs in the duodenum as a result of the secretion of ___________.
13. Which of the chains of amino acids corresponds to the nucleotide sequence AAUGGCUAC? A. valine–glycine–stop B. isoleucine–arginine–leucine
How do I find the answer for 1/2 of 3/5
What happened to wages in most industries during World War I? A) Corporations saw a decrease in profits. B) Women received equal pay for equal work. C) Hourly
plz help me solve this and plz show work thx
Political tensions due to religious differences are part of the overall character of the Middle East. The only Middle Eastern country in which Islam is not the
Why does the narrator, Montresor, want revenge in "The cask of Amontillado"
Which expression represents 4 times the number r? A. 4 – r B. 4r C. 4 + r D. 4/r
Which of the following are influenced by the earth's physical features? (More than one answer) A. birth order B. choice of clothing C. hair styles D. methods of
13-yard gain, what is the integer