giannamercado49
giannamercado49 giannamercado49
  • 02-08-2017
  • Mathematics
contestada

1)broccoli is 4lbs for $5 if she buys 3 pounds how much will it cost 2) if she buys 4.2 pounds of it what will be the cost

Respuesta :

percypercy168otvzio
percypercy168otvzio percypercy168otvzio
  • 02-08-2017
$3.75 for 3 pounds
$5.25 for 4.2 pounds
Answer Link

Otras preguntas

can u write an equation for this​
Which best describes sentence fluency in an academic paper? 1.) it’s the unique perspective a writer brings to the subject matter 2.) it’s the one sentence th
The tragedy known as the holocaust committed by the Nazis in Europe during WWII resulted in the persecution and murder of close to ____ million individuals A.)
PLEASE HELP PLEASE Which of the following is true about the writing process? Once you have finished drafting, you cannot go back. You may go back more than once
a line passes through (2,5) and has a slope of -4 write the standard form of the equation for the line ​
Each equation given below describes a parabola. Which statement best compares their graphs? x=2y^2 x=8y^2 A. Both parabolas open upward, and x=2y^2 is wider
How many seismograph stations are needed to locate the epicenter of an earthquake?
Alex would like to buy one pack of colored pencils that costs $3.49 and one box of markers for $2.98. He would also like to buy several sets of acrylic paint th
when an author hints at events that might occur in the future what literature elements is being use​
What does this sentence from the story foreshadow for the reader? When the rain started in again, the whole house filled up with quiet tension. A. the horses' f