joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
CASCA: A common slave—you know him well by sight— Held up his left hand, which did flame and burn Like twenty torches joined; and yet his hand, Not sensible of
Exit what is the capital of the united states? a. baltimore b. washington, d. c. c. boston d. new york city
For his graduate project, seth wanted to demonstrate that he could condition a monkey to be afraid of a flower. seth might have to come up with a different plan
PLEASE HELP Which one of the following sets of numbers represents the lengths of the sides of a right triangle? A. 9, 40, 42 B. 13, 35, 37 C. 6, 9, 10 D.
An endothermic process is one in which heat is ________ from the surroundings.1) gained 2.) increased 3.) lost 4.) repelled
What were the social effects of the California gold rush?
The product of a number and the number increased by 9 is 36. What is the larger of the two solutions?
Can someone help me please with the whole page?? Plzzz I need help!!!
1/3p + 15 = please help
You open a savings account with a $50.00 deposit. You make a deposit of $20.00 and two more of $35.00 each and 2 withdrawals of $10.00 each. Which of the follow