jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
1) The line plot shows the part of a gallon of water that Jill drank each day last week. How many gallons of water did Jill drink?
A production department's output for the most recent month consisted of 16,500 units completed and transferred to the next stage of production and 16,500 units
The Apple iPhone was a revolutionary product when it was introduced in 2007. To what extent do you agree or disagree with this statement?
How can amino acids be use to maintain the blood pH?
why do people be rude and why does it make them feel powerful? explain
Steve issues a 30-day negotiable promissory note, payable to the order of Henry, to cover the cost of Henry buying a car for Steve's racing operation. Steve sig
Jim, Dan and David share some sweets in the ratio 3:2:1. Jim gets 27 sweets. How many sweets are there altogether?
A small manufacturing company is considering purchasing a maintenance contract for its air conditioning systems. Since all of its systems are new, the company p
Aluminum maker Alcoa has a beta of about 1.85, whereas Hormel Foods has a beta of 0.39. If the expected excess return of the market portfolio is 3%, which of
A wave transfers _____ from the source outward in the direction of wave motion. a. matter b. energy c. particles d. the medium