User3141592
User3141592 User3141592
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

Don't respond unless you know the correct answer.
I need this answered ASAP, please and thanks.

Dont respond unless you know the correct answer I need this answered ASAP please and thanks class=

Respuesta :

SaveMeToo
SaveMeToo SaveMeToo
  • 11-01-2024

Answer:

Heyy

If 8 pieces of candy cost a dollar, you can find the cost of one piece by dividing the total cost by the number of pieces.

$1.00 ÷ 8 pieces = $0.125 per piece

So, each piece of candy is 12.5 cents.

Step-by-step explanation:

<3

Answer Link

Otras preguntas

What are the advantages of switches over hubs in Ethernets?
8-OHydroxy-deoxygenase Measure: A) Indicates the rate of glycolysis B) Measures oxidative damage to DNA C) Reflects mitochondrial ATP production D) Represents p
what is the answer for 42/ 2 +36
Jason has 144 feet of material to build a fence a round a rectangular garden on his property if the widht of the fence must be 9 feet what is the lenght of the
Why do contents of the ice chest in the photo stay cold even though the air around the chest is warm?​
what are similarities between traditional and hydroponic farming?
Solve. Write the difference. 728-107
need help solving for x
PLEASE HELP! WILL GIVE 100 BRAINLIST IF CORRECT!
what would the two slopes be