njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

A doubly drained specimen, 2.54 cm in height, is consolidated in the lab under an applied stress. The time for 50 % overall (or average) consolidation is 12 min
Fried and fatty foods (ext.- french-fries, potato chips, hash browns, fried clams, bacon, sausage, hotdog) are not common cause for heartburn. True or False?
Roger is training for a half-marathon. The course is 13.1 miles long. Let p represent Roger's average pace in minutes per mile. Write and solve an inequality to
Name and describe one advanced trait found in pines and lacking in ferns.
What should be applied to words that are shortened or clipped in dialectal speech? Apostrophe hyphen parentheses italics capitalization quotation marks
A quality-conscious disk manufacturer wishes to know the fraction of disks his company makes which are defective. Step 1 of 2 : Suppose a sample of 1475 floppy
what expression represents the volume of the cylinder, in cubic units? a-4pix^2 b-2pix^3 c-pix^2+2x d-2+pix^3
what is the 2nd letter in the alphabet??? 11th grade is hard!!
jim halves the distance between himself and a sound source. What is the change of decibels of the sound he hears?
In which change of state do atoms lose energy