jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

Now let the figure show a scale drawing of a park with the largest dimension equal to 63 meters. What is the scale? A 1 unit : 3.11 m C 1 unit : 7 m B 1 unit :
Read the text carefully, then answer the question located beneath: Time to "Bee" Wary, by Gordon Winters Africanized honey bees were created in Brazil in 1957.
Use elimination to solve the system of equations. Enter your answers in the boxes. 3x – 2y = 24 x + 2y = 48
Emily is buying pens and markers for school. Packs of pens cost $2.75 each and packs of markers cost $3.25 each. If she bought a total 6 packs and spent $17.50,
a) Saturn is 9.1 * 10^8 miles from the sun and earth is 9.3 * 10^7 miles from the sun. By what distance is one planet closer to the sun than the other planet?
pls look at the image and answer quickly!
Why did the Bourbon Triumvirate seek investment from Northern companies? to take business from the North to help reunify the country to promote industrializatio
What would happen to the enslaved people if the did not eat their food on the ship?
what is the area and circumference of a circle with a radius of 6m
solve it pls. I only need the answer. I’ve already many answers