makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Express the decimal 2.39 as a percent
A 2.0 kg cart moving in a straight line hits a piece of modeling clay (1.0 kg) that is at rest. The clay sticks to the cart and both move to the left at 1.0 m/s
What form of government did the Articles of Confederation create? a republic with a chief executive a strong central government with many agencies and departmen
Could someone help please? The Sales S (in thousands of units) of a cleaning solution after X hundred dollars is spent on advertising are given: S = 10(1 - e^(k
What does characterization mean?
The war on the western front was a stalemate by 1916. What was the effect of this development? A. The Germans were able to gain the advantage. B. Neither side w
How to solve this???
hello can anyone help me on the next four math questions please ? 1)5(x+2) 2) 4(2x+3) 3) 8(x+2) 4) 5(7x+4) thanks !!!
the sum of 5x and 2x is at least 14
• prehistoric Indian civilizations created them • made of dirt by hundreds of workers • used for different purposes, like burying the dead or building sites for