marlenieperez20 marlenieperez20
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Volanta purchase 200 beads for $48 to make necklaces if she needs to buy 25 more beads how much will she pay if she charge the same rate

Respuesta :

Ripsidus
Ripsidus Ripsidus
  • 12-09-2017
It's 48/200=0.24$ per a bead
She will have to pay 0.24*25=6$ 
Answer Link
amhoggardow58s5
amhoggardow58s5 amhoggardow58s5
  • 12-09-2017
the transfer of food goods and disease between the old new worlds:columbian
Answer Link

Otras preguntas

Which Muslim empire was known for its artisans who produced rugs and pottery? a. Safavid Empire b. Mughal Empire c. Ottoman Empire
eight oranges cost $1.00.How much will 5 dozen oranges cost?
what is the percent increase on 438,000 from 561,000
Gas mileage is the number of miles you can drive on a gallon of gasoline. A test of a new car results in 350 miles on 20 gallons of gas. how far could you drive
How did shifting workforce demographics contribute to the dramatic changes that occurred in the US labor force and industry during and immediately after World W
The Confederate states' most important advantage entering the Civil War is generally considered to be that??
In what way did Georgia benefit the other british colonies? a. Georgia provided a place to relocate prisoners from other colonies? b. Georgia provided a necessa
Which document outlined the first form of government for the United States? Which system of government did this document create?
solve the equation 4w=130.4
Beth had 1 yard if ribbon.She used 1/3 yard for a project.She wants to divide the rest of the ribbon into 1/6 yard pieces.How many 1/6 yard pieces of ribbon can