andreswint123 andreswint123
  • 15-09-2017
  • Mathematics
contestada

$13 for 3 1/4 inches of ribbon

13 for 3 14 inches of ribbon class=

Respuesta :

JahanR
JahanR JahanR
  • 21-09-2017
13/3.25 is equal to 4. That means it's 4 bucks per 1 inch
Answer Link

Otras preguntas

How does water help cells keep an even temperature despite temperature changes in the environment?
In their theories about government, Locke and Hobbes agreed that __________. a. citizens are not required to give up any individual rights c. citizens and their
Which statement best applies to the slope of the line below? A. the slope is negative B. the slope is zero C. the slope is positive D. the line has no slope
Compare and contrast a series and parallel circuit. Give at least one way that they are alike and one way that they are different
What groups were excluded from this widening of political opportunity? Why?
how many times is 5 bigger than 0.5?
what is the historical circumstance for the third amendment?
What effect does observing a substance's physical properties have on the substance?
Which primary source document would give you insight into how the Great Chicago Fire affected working-class families?
Why did the Spanish explore and colonize New Mexico and Florida in the 1600s?