mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
List the five elements of the free enterprise system
Please Factor: 900 - 1 =
find the common difference of the arithmetic sequence -2, -1 4/5, -1 3/5, -1 2/5
Which word is correctly used in the sentence? _____ your luggage by the door. set sit
Sizes and prices of milk 1/4gallon:$1.80 1/2gallon:$2.10 1gallon:$4.25 2gallons:$5.98 Describe what will be the better buy if you plan to buy lots of mi
Synonyms: Match each word with the word or phrase nearest to its definition. adversity A. announcement B. misfortune C. warning D. happiness
Tennis balls are packed into a square box 12 in. on one side. The tennis balls can be touching, but they can't be compressed. The remaining space is filled with
Another term for nurture is A. environment. B. biology. C. self-soothing. D. nature.
What types of movement in earths crust causes earthquakes in science?
You are a leader in a paper manufacturer that has recently been charged with using too many trees and polluting groundwater around the main factory. Describe a