boi35
boi35 boi35
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is itb. Hdhdhdhdhfnd

What is itb Hdhdhdhdhfnd class=

Respuesta :

mongadonga
mongadonga mongadonga
  • 03-10-2017
All you need to do is find the rate of the cost. This means finding the cost of each liter. 
Brand A's rate is running at about $2.60 (16.99÷6.5)
Brand B's rate is running at about $1.25 (24.96÷20)

Brand B's laundry detergent costs less than Brand A's laundry detergent. Remember to vote me Brainliest if I helped you!
Answer Link

Otras preguntas

Whats 9 1/6 - 3 7/8 plz help
A sea turtle made 460 dives in 12 hours. At this rate, how many dives did the sea turtle make in 3 hours?
Will upvote Is the sentence compound, or is it simple with a compound verb? Jenny prepared fruit salad and baked muffins for the visitors. A. simple sentence
Compared with the rest of Brazil, the northeast region has _____.
Can someone help me with question 9-13 they are True or False question please help!! 9. Jesus drove the moneychangers from the Temple on three occasions. True F
Suppose all of the apples have a mass of 0.10 kg and one of the apples in the bowl (C) is 1.0 meter off the ground. If the apple (C) falls from the table, what
If each dog food weighed 25 pounds how much will it weigh in tons
Fill in the blank. Apples aren't always appropriate apologies, Butterscotch and bubblegum drops are ________ to me.
62% of what is 89.3?
Explain what a term is.