gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

should homework be banned? why or why not?
The solution set of which of the following equations is the set of real numbers that are 5 units from −3 ? F. |x + 3| = 5 G. |x − 3| = 5 H. |x + 5| = 3 J. |x −
If 9(x − 9) = −11, then x = ? A. -92/9 B. -20/9 C. -11/9 D. -2/9 E. 70/9
When x = 3 and y = 5, by how much does the value of 3x^2 – 2y exceed the value of 2x^2 – 3y ? F. 4 G. 14 H. 16 J. 20 K. 50
Why does the octopus make a " screen" ?
(x[tex](x^{2}-6x-16)divided(x+2) [/tex]
How do I solve this if there are only 2 numbers
Please explain how biotechnology can increase or decrease variation???
when the equation ZnS+O ZnO+SO isbalanced the coefficientof O is 1, 5, 3,or2
On a real number line, x = -4 and y = 7. What is the length of the line XY? A: 11 B: 3 C: -11 D: 7