brittney3 brittney3
  • 01-09-2015
  • Mathematics
contestada

the loving lemon company sells a 4 gallon jug of lemonade for $24. the sweet and sour company sells an eight pack of 1 quart bottles of lemonade for $16. which company has a higher unit price?

Respuesta :

alygirl
alygirl alygirl
  • 01-09-2015
the sweet and sour company
Answer Link

Otras preguntas

Find the dot product for u = { 3, -2} and v = {-5, 1}
According to you,what should be done to modernize and commercialize agriculture in nepal?​
Does the amount of effort that you put into your courses increase or decrease the marginal cost of your education? Explain your answer. PLEASE HELP!
Whats the use of the sun?
x²+xy-18x+8y pls help me it is quick
You see a collection of African artwork that includes figurines, metalwork, and carved ivory. There are many heads made of metal. What type of art does this dem
What translation rule can be used to describe the result of the composition of (x, y) → (x-9, y -2) and (x, y) + (x + 1, y-2)? (x, y) = (x+8, y– 4) (x, y) = (x
find the value of x write your final answer as x=...
If you can write a paragraph out about the following points you'll get +50 points and awarded brainliest. Points over how science and religion ask and answer d
comment conjuger le verbe avoir au subjonctif