Lukamegurine
Lukamegurine Lukamegurine
  • 02-09-2015
  • Mathematics
contestada

1.)$3 for bagels; &9 for 24 bagels
2.) $12 for 3paperback books ; $28 for 7 pPerback book

(Determine if each pair of rates is equivalent .explain your reasoning)

Respuesta :

thesunami
thesunami thesunami
  • 02-09-2015
3 dollars for bagels and 9 dollars for 24 dollar bagels
Answer Link

Otras preguntas

-5<3 true or false llssss answer I need to knowwwwww
Help me with this science question on the middle one..
Câu 12. Cho | f(z) da = 3 và J f(z) d = 2. Khi đó / f(z) da bằng() ſ )} {di0​
5+8=???hihihihihihihj
significant of working capital​
If you have consistently been exercising during the school year but then take the summer off, once school starts again your fitness level will be exactly the sa
Zari folds the net shown into model of a solid figure. How many edges, faces, and vertices does the model have?
Two sound sources send identical waves of 20 cm wavelength out along the +x axis. At what minimum (non-zero) separation of the sources will a listener on the ax
solve the equation 11x+16y=13y
What were the reasons that the Battle of Antietam helped Lincoln decide to issue the preliminary Emancipation Proclamation?