itsvaleriecx
itsvaleriecx itsvaleriecx
  • 13-10-2017
  • Mathematics
contestada

A store sells grapes for $1.99 per pound. You buy 2.34 lbs. of grapes. How much do you pay? Please help!

A store sells grapes for 199 per pound You buy 234 lbs of grapes How much do you pay Please help class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-10-2017
2.34 lbs at 1.99 per lb..

2.34 * 1.99 = 4.6566 rounds to 4.66 <=
Answer Link
evelyna1104
evelyna1104 evelyna1104
  • 13-10-2017
4.6566 would be the exact answer but since it’s money write Down 4.65
Answer Link

Otras preguntas

A typical prokaryotic cell has about 3,000 genes in its DNA, while a human cell has about 25000. Approximately 1000 of these genes are present in both cell type
why is hyperbole useful in poetry
which law did the most to open western territory to american settlers
What are the next three terms of the geometric sequence 4, 24, 144, . . . ?
what is immune disorder? what cause immune disorder
During the Gilded Age, reform laws regarding the government regulation of business were extremely effective. somewhat effective. effective most of the time.
which sentence uses a modifier incorrectly? a. mallory found a large, wet blob of gum stuck underneath the seat of her chair. b. gasping for air, the fans encou
why was the term political machine used to describe corrupt political systems in the late 1800s? a) political machines ran very smoothly, like clocks.b) politic
what is a good strategy for being successful with word problems
where is macbeth going when he sees the bloody dagger?