sophiamoser
sophiamoser sophiamoser
  • 15-10-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 16 oranges is $1. What is the cost of 4 dozen oranges?

Respuesta :

jy0621
jy0621 jy0621
  • 15-10-2017
1/4
=.25
$.25
Hfhfjsjnwbebt
Answer Link
chloespamz1
chloespamz1 chloespamz1
  • 15-10-2017
4 dozen is 48
48 /16 = 3
$3
Answer Link

Otras preguntas

2x+5y=20,-3x-10y=37 elimination
Use place value to find the product to 40x8= how many tensx8
DeShawn is 37 years old. How old is he in hours?
how did the reformation lead to religious conflict in Europe
Why does earth orbit the sun rather than any other body in the solar system
WILL MARK BRAINLIEST Which of the following is a secondary source? Map of Jamestown drawn by John Smith Declaration of Independence Letter about Plym
given tan theta =4/3 and sin theta =-4/5, find cos theta
What is number in front of a chemical formula in an equation that indicates how many molecules or atoms of each reactant and product are involved in a reaction.
What are the next two numbers in the pattern? 12,500, -2500, 500, -100, ....
2c/11= c-3/4 what is the solution