blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

During a prolonged recession, property values in Fillmore depreciated by 2% every (a.k.a. per) six months. If a house cost $320,000 five years ago, how much is
HURRY!!! Choose all sets of side lengths of similar triangles to a triangle with side lengths of 3, 4, and 8 units.
HELLUR ITS MADEA ANYBODY NEED some tutoring I don't have anything to do because my license has been suspended for 36 years 1+1=?
A gas has a volume of 3.00 L and a pressure of 75.4 kPa. When the volume expands to 4.00L and the pressure drops to 72.7 kPa, the gas temperature is 0 o C. What
Find the area 5cm 19cm 27cm
Use the power-reducing formulae to write the expression as a sum or difference of first powers with multiple angles. sin^6 theta
variable expenses: $2,510.60 Fixed expenses: $1,246.25 Miles driven: 4,800 What is the cost per mile?
l need the answer ASAP. the sum of interior angles of a regular polygon is 1800°.Find the size of each exterior angle​
Determine the common difference of the arithmetic sequence in which a1=5 and a5=17. Determine the 21st term of the sequence
% of all tobacco use occurring before age 26 A) 80% B) 90% C) 95% D) 99%