tracupcaMarogggie
tracupcaMarogggie tracupcaMarogggie
  • 12-10-2015
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 8 twelve packs of soda if the cost of 3 twelve packs are $8

Respuesta :

fabriceazevedo
fabriceazevedo fabriceazevedo
  • 12-10-2015
8 divided by 3 is 2.666 that multiplied by 8 = 21.333
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following strategies is similar to making inferences? Taking notes Writing essays Creating characters Using context
You are driving down the highway when one of your tires suddenly blows out you should
AREAS AND VOLUMES OF SIMILAR SOLIDS URGENT?
How have humans sidestepped the controls that regulate populations of other organisms?
what is square root number
A bowling ball pushes up against the pins. What is the opposite reaction force?
The following equation expresses a relationship in terms of one variable. However, you are asked to rewrite the equation in terms of a different variable. P = I
Kristen lives directly east of the park. The football field is directly south of the park. The library sits on the line formed between Kristen’s home and the fo
Two numbers have the same digits in the millions period,the same digits in the thousands period,and the same digits in the ones period Do these two numbers have
The cost of DVD players has dropped by $20 each year. If a DVD player cost $189 four years ago, how much does it cost today