Austin23217 Austin23217
  • 11-11-2017
  • Mathematics
contestada

The school janitor is going to purchase a vacuum cleaner to use in the classrooms. The regular price of a vacuum cleaner is $70. The janitor can buy a used one for $28. How much money will he save if he buys the used vacuum cleaner? 

Respuesta :

iby909
iby909 iby909
  • 11-11-2017
70-28=42 thats how much he will save 42$
Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?