lynchderrick3 lynchderrick3
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $240 for 4 days

Respuesta :

gnoixsheng05oytbic
gnoixsheng05oytbic gnoixsheng05oytbic
  • 14-11-2017
i think it is $60 per day
Answer Link
altavistard
altavistard altavistard
  • 14-11-2017
Divide $240 by 4 days:  

$240
---------- =  $60/day
4 days
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME Marks age is,t, is 3 times his age 10 years ago. Write an equation to represent the statement
I really need help in this!!
How do organisms with small genomes, such as escherichia coli, carry out so many different biochemical reactions?
Please help, I really need this done...
When activated, an Excel object has all the features of an Excel A. workbook. B. chart. C. worksheet. D. graphic.
What group of people did benjamin franklin refer to as "aliens"?
Use >,<, or = to solve the inequality ? 7.5 7.05
4(x-b)=x , solve for x
Where were people of all religions first allowed to worship freely?
I suck at math lol thank you