KyleGarcia KyleGarcia
  • 15-11-2017
  • Mathematics
contestada

Gina bought six containers of yogurt for four dollars how many containers of yogurt could you to buy for $12

Respuesta :

rjschneid19
rjschneid19 rjschneid19
  • 15-11-2017
18

you just multiply 6 by 3 because 4 is being multiplied by 3 as well to get $12
Answer Link

Otras preguntas

Why does my screen keep showing R/34 pictures of boots the monkey? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as
26. Which of the following is an equation for the line that is perpendicular to the line y = 2x - 9 and passes through the point (-4,5)? A. y = 2x+7 B. y = -1/
How would ancient astronomers from Silla have observed the movement of stars and other objects compared to astronomers today?
Instructions: Your friend Jo just texted you saying she’s planning to meet some guy she met online. You know this is a really dangerous idea. Write a convincing
why did el patron save matt’s brain in the first place
State whether a dilation with the given scale factor is a reduction or an enlargement. 3. k = 1.25 5.k=5/4 6.k=0.85
Which decimal below is equivalent to 5/9?
How can this sentence be changed into a compound sentence? Muriel will hand out the yearbooks you can pick one up in the student government office. • A. Add a c
HELP ME PLEASE WITH THIS MATH PROBLEM
any g,,,irl can be my bestie forever​