rileypaigewalrozg9zs rileypaigewalrozg9zs
  • 15-11-2017
  • Mathematics
contestada

If 4 muffins cost $5.24 how much would 5 muffins cost?

Respuesta :

JabbaTheHut
JabbaTheHut JabbaTheHut
  • 15-11-2017
Each muffin costs $5.24/4 = $1.31 

Cost of 5 muffins is $1.31 x 5 = $6.55
Answer Link

Otras preguntas

Buy, sell, and trade on the Internet, and become a millionaire overnight! Which propaganda technique is used in this sentence?
Write and solve a word problem that matches the diagram shown
Read this passage from "Young Pablo Casals": As Casals daydreamed while standing on the busy sidewalk, he imagined himself playing chess in a café with the Imp
Which sentence does not contain any errors in the use of italics or quotation marks? a. She read aloud to her sister from the book "Charlotte's Web. b. She read
what is 1,000 divided by 38
What would happen to the amount of matter on Earth if mass were not conserved during the changes on states?
out of 20 fields of crops only 12 will wheat. what percentage of crops will wheat
what is 50779 divided by 590,need the problem worked out
write 100/250 in simplest form !
do you capitalize "is" after "!" "HELLO!" is blah